X
سوالات متداول
عناوین سوالات

نمایندگی نسپرسو در ایران / Nespresso Agent
س نمایندگی نسپرسو، نمایندگی رسمی نسپرسو، نمایندگی انحصاری در ایران؟
پ لطفا توجه فرمایید که شرکت نسپرسو تاکنون نمایندگی به هیچ شرکتی در ایران واگذار ننموده است. این شرکت، بعنوان وارد کننده محصولات نسپرسو فعال میباشد.

قهوه نسپرسو / Nespresso Coffee
س آيا هيچ كافئيني در سري بدون كافئين وجود دارد؟
پ تمامي محصولات بدون كافئين كنترل ميشوند و بايد از نظر قانوني كمتر از ٠/١٪ كافئين رسوبي داشته باشند. حجم كافئين در قهوه سبز، قهوه روست شده و در محصول پاياني بررسي ميشود. يك فنجان قهوه بدون كافئين حداكثر ٣ ميلي گرم كافئين دارد.
س روبوستا و عربيكا چيست؟
پ تعداد ٦٠ نوع درخت قهوه در دنيا وجود دارند و تنها ٢ نوع جهت مصرف، كشت ميشوند : قهوه عربيكا و قهوه كانفورا (روبوستا). درختچه هاي عربيكا، گیاهان ظریف و سخت هستند كه در مزارع واقع در دامنه کوه ها، به طور عمده در آمريكاي مركزي و جنوبي و شرق آفريقا كشت ميشوند. بطور كلي، با افزايش ارتفاعي كه كشت ميشوند، عطر آنها نيز بيشتر خواهد شد. روبوستا به شرایط آب و هوای گرمسیری مقاوم تر است و برعكس عربيكا ، در مناطق كشورهاي کم ارتفاعي که گرم و مرطوب باشند رشد ميكنند، به طور عمده در غرب آفریقا و جنوب شرق آسیا.
س تنوع زيادي وجود دارد، چطور ميتوانم چيزي كه دوست دارم/ترجيح ميدهم را پيدا كنم؟
پ تنوع قهوه هاي ما كه ٢٣ نوع كپسول است، در درجه اول براساس اندازه فنجان، اسپرسو يا لونگو، با كافئين و يا بدون كافئين بخش بندي شده اند. هركدام طعمي منحصر به فرد و خوشمزه اي ارائه ميكنند. سپس با توجه به سليقه شخصي خود، آنچه دوست داريد و يا حس لحظه اي خود ميتوانيد از يكي از انواع قهوه را انتخاب كنيد، از قهوه غليظ و غني تا قهوه ملايم و يا با مزه شيرين.
س قهوه اسپرسو خوب كدام است؟
پ اسپرسو، قهوه اي است كه تحت فشار بالايي استخراج ميشود و معمولا در فنجان ٤٠ ميلي ليتري سرو ميشود تا عطر و طعم غليظ (ميوه اي، عطر گل، كاكائو، برشتگي) و غلظت زياد و كرم شكل را نشان دهد. اين كرم، صافي قهوه و عطر آن را بيشتر ميكند.
س معني "اصيل" يا "مبداء واحد" (Pure Origin) چيست؟
پ قهوه اصيل يا مبداء واحد، از قهوه هايي كه همگي در يك كشور كشت شده اند، تهيه ميشود. در نسپرسو، هريك از قهوه هاي مجموعه "اصيل"، منحصرا و بطور خالص (١٠٠٪) از قهوه هايي كه از يك كشور واحد و حتي منطقه اي محدود كه آن نوع قهوه را ارائه ميكند، تهيه شده اند. ما با كنترل و انجام نمونه برداري هاي خيلي دقيق، مطمئن ميشويم كه فقط ١٠٠٪ خالص و اصيل را دراختيار داريم.
س كپسول نسپرسو محتوي چه ميزان قهوه است؟
پ كپسول هاي نسپرسو، سري اسپرسو، داراي ٥ گرم و سري لونگو، داراي ٧ گرم از قهوه تازه روست شده اند.
س آيا مجموعه محصولات محدود (Limited Edition) را ميتوان درطول سال خريداري نمود؟
پ خير، محصولات محدود از دانه هاي قهوه مخصوص و با كيفيتي توليد ميشوند كه به ميزان محدود موجود و خريداري ميشوند. بنابراين محصولات محدود فقط براي مدت زمان محدودي موجود ميباشند.
س آيا باتوجه به مقياس ميزان غلظت نسپرسو، يك قهوه قوي نسبت به يك قهوه با غلظت كم، داراي كافئين بيشتري است؟
پ ميزان غلظت، توسط درجه روست كردن قهوه، بدنه و تلخي آن تعريف ميشود. علاوه بر آن غليظ بودن قهوه نيز تاثيرگذار است. بنابراين به ميزان كافئين موجود در قهوه اشاره ندارد.
س ميزان كافئين موجود در يك كپسول نسپرسو چقدر است؟
پ كپسول نسپرسو بين ٦٠ تا ٩٠ ميلي گرم كافئين دارد. ميزان غلظت كافئين از سويي به ميزان قهوه استفاده شده براي تهيه قهوه دارد و از سويي به تنوع قهوه سبزي كه در كپسول استفاده شده است. روبوستا متوسط ٢/٤٪ و عربيكا حدودا ١/٢٪ كافئين دارند. كپسول هاي بدون كافئين كمتر از ٠/١٪ كافئين دارند. در زير بطور مثال يا متوسط ميزان كافئين با توجه به نوع تهيه قهوه نمايش داده شده است: يك فنجان قهوه با فيلتر : ٤٠-١٠٠ ميلي گرم يك ليوان قهوه فوري : ٤٠-١٠٠ ميلي گرم يك فنجان چاي : ٢٥-١١٠ ميلي گرم نوشيدني كولا استاندارد : تا ٥٠ ميلي گرم نوشيدني انرژي زا استاندارد : ٨٠ ميلي گرم يك تكه شكلات تلخ : تا ٥٠ ميلي گرم (شكلات شيري ٢٥ ميلي گرم)
س چه چيزي متمايز كننده قهوه نسپرسو است؟ منظور از بالاترين كيفيت قهوه چيست؟ چه عاملي باعث تفاوت قيمت بين كپسولهاي نسپرسو و شركتهاي ديگر است؟
پ جهت ارائه بالاترين كيفيت قهوه به مشتريان خود و حفظ عطر و تركيب قهوه ها، نسپرسو جهت انتخاب قهوه سختگيرانه و موشكافانه برخورد ميكند : تنها ١ درصد قهوه هاي دنيا واجد شرايط استانداردهاي كيفيتي مورد نظر نسپرسو است. هر كپسول نسپرسو، طعم و عطري بي نظير را ارائه ميكند تا تجربه مزه اي منحصر بفرد و لحظاتي لذت بخش ايجاد نمايد. شما ميتوانيد از كلكسيون خاص ما كه شامل ٢٢ قهوه اعلاء است انتخاب نماييد : ٩ اسپرسو شامل ٤ اصيل، ٣ لونگو، ٣ گوناگون و ٤ بدون كافئين (٣ اسپرسو، ١ لونگو). نسپرسو منحصرا، طراوت و عطر را در كپسول هاي آلومينيومي خاص خود، نگهداري و مهر و موم ميكند. اين كپسول ها بنحوي متمايز از انواع مشابه خود طراحي شده اند تا با دستگاه هاي نسپرسو كار كنند - كه آنها نيز توسط نسپرسو طراحي شده اند تا بهترين قهوه را زيبا و آسان ارائه نمايند. در برابر هوا، نور و رطوبت محافظت ميشوند، ولي در مقابل، عطر، طراوت و طعم كپسول ها تا زمان تهيه قهوه، مهر و موم هستند.
س آيا زنان باردار ميتوانند قهوه بنوشند؟
پ شواهد علمي نشان ميدهند كه مصرف قهوه درحد متوسط براي زنان باردار/شير مادر بي خطر است (برابر با ٢٠٠-٣٠٠ ميلي گرم كافئين در روز). اگر شما نگران حساسيت به قهوه هستيد، ما به شما پيشنهاد ميكنيم كه با پزشك خود مشورت كنيد.
س كجا ميتوانم اطلاعاتي درباره قهوه و سلامتي پيدا كنم؟
پ از صحت و قابل اعتماد بودن منابع اطلاعاتي اينترنتي مطمئن شويد، همه سايت ها اطلاعاتي كه از نظر علمي تاييد شده باشند را ارائه نميكنند. سايت هاي اصلي كه ميتوانند اطلاعات قابل اطميناني ارائه كنند : www.ico.org (International Coffee Organisation) www.cosic.org (Coffee Science Information Center) www.positivelycoffee.org سازمان بين المللي قهوه مركز اطلاعاتي علوم مرتبط با قهوه
س آلومينيوم در فنجان قهوه نسپرسو؟
پ همه قهوه ها داراي آلومينيوم ميباشند كه بصورت طبيعي در قهوه سبز همانند خيلي مواد خام ديگر كشاورزي موجود است. نه كپسول ها و نه پوسته قهوه نسپرسو محتوي آلومينيوم نيستند، چون قهوه در تماس مستقيم با ورق هاي آلومينيوم نميباشند. يك لايه فيلم مطابق با مصرف در مواد غذايي (نامرئي) وجود دارد كه آلومينيوم را از قهوه جدا ميكند. تمامي آناليزهاي انجام شده نشان دهنده عدم خروج آلومينيوم از كپسول به فنجان ميباشند.
س آیا جهت ایجاد کرم غلیظ، کپسول ها/قهوه های نسپرسو دارای مواد افزودنی هستند؟ آیا جهت ایجاد طعم غنی و مزه خامه ای، کپسول های نسپرسو دارای محصولات لبنی هستند؟
پ کپسول های نسپرسو فقط شامل قهوه های آسیاب شده و تازه روست شده هستند بجز کپسول های مجموعه گوناگون (Variation) که طعم و مزه طبیعی به قهوه های آسیاب شده و تازه روست شده اضافه شده اند. این یک آمیزه از سیستم نسپرسو – دستگاه ها و کپسول های مهر و موم شده خاص – است که باعث ایجاد کرم غلیظ و کیفیت بالای قهوه میشود.
س بهترین زمان مصرف قهوه های نسپرسو چقدر است؟
پ بهترین زمان مصرف مجموعه قهوه های نسپرسو 12 ماه از تاریخ تولید است. قهوه با دقت بالایی در کپسول های مهر و موم شده آلمومینیومی که 100% قابل بازیافت میباشند، پُر میشوند تا تازگی آن از عوامل زیان آور هوا، نور و رطوبت حفظ شوند. با اینحال این 12 ماه بهترین زمان مصرف پشنهادی است و تاریخ انقضاء مصرف کالا نمیباشد.
س اکولبوریشن نسپرسو چیست؟
پ اکولبوریشن یا همکاری جهت حفظ محیط زیست : ما خود را متعهد به خريد قهوه، با كيفيت بسيار بالا، به طريقي كه به محيط زيست و جوامع كشاورزي احترام ميگذارد، میدانیم. ما از سال 2003 با همكاري Rainforest Alliance (سازمانی غير دولتي جهت حفظ تنوع زيستي)، در حال توسعه طرح حفظ كيفيت قهوه (Nespresso AAA Sustainable Quality) ميباشيم. ما جهت حفظ طعم و عطر قهوه، آلومينيوم را بعنوان ماده كپسول هاي Grand Cru انتخاب كرده ايم. همچنين آلومينيوم بدون اينكه هيچ كدام از كيفيت هايش را از دست بدهد، بصورت نامحدود قابل بازيافت است. نسپرسو خود را جهت طراحي و ساخت دستگاه هايي كه داراي نوآوري، كيفيت بالا و استفاده آسان باشد، متعهد مي داند. هم اكنون ما در جهت حفظ منافع زيست محيطي، در حال مهندسي و طراحي سري جديد دستگاه هاي نسپرسو ميباشيم.

پشتیبانی دستگاه‌ نسپرسو/ Nespresso Machine Support
س من یک سوال فنی درباره دستگاه قهوه ساز خود دارم، از چه کسی سوال کنم؟
پ با توجه به وجود دفترچه راهنمای فارسی در کلیه دستگاه های ارائه شده و همچنین دفترچه راهنمای فارسی و ویدئوهای آموزشی موجود در سایت، امیدواریم با مطالعه کامل آن تمامی سوالات شما به وضوح پاسخ داده شده باشند. ولی درصورتیکه هنوز سوالی دارید میتوانید آنرا به ایمیلsupport@vinidit.ir ارسال نمایید. ما سعی میکنیم تمامی سوالات شما را حداکثر ظرف مدت 24 ساعت کاری پاسخ دهیم.
س درصورتیکه دستگاه من خراب شود، چه کاری باید انجام دهم؟
پ اگر فکر میکنید دستگاه شما خراب شده است، مشخصات کامل شخصی خود، شماره تلفن، مدل دستگاه و شماره سریال آن را به آدرس ایمیل support@vinidit.ir ارسال نمایید تا نماینده شرکت با شما تماس بگیرد و شرایط را بررسی و بهترین روش حل مشکل را مشخص نماید. درحال حاظر فقط دستگاه هایی که از این سایت خریداری شده باشند شامل این خدمات میباشند و امیدواریم در آینده نزدیک پاسخگوی همه مشتریان باشیم.
س دستگاه های نسپرسو چه مدت گارانتی دارند ؟
پ گارانتی دستگاه های نسپرسو و شیرجوش ها 12 ماه از تاریخ خرید از این سایت میباشند. برای استفاده از خدمات ضمانت، همراه داشتن مدرک خرید الزامی است (کپی یا اصل فاکتور خرید). فقط دستگاه هایی که از این سایت خریداری شوند شامل گارانتی هستند. لطفا توجه فرمایید که بررسی و تایید خسارت و سیستم انجام امور گارانتی توسط متخصصان این شرکت قابل تعیین میباشند و درصورتیکه نیاز به تعویض دستگاه باشد، بین 40 تا 60 روز زمان لازم خواهد بود.
س قهوه ای از خروجی دستگاه جاری نمیشود، چه کاری باید انجام دهم؟
پ اگر کلید قهوه را فشار داده اید و قهوه از دستگاه خارج نمیشود، ممکن است دستگاه هوا گرفته باشد که بیشتر در مواقعی پیش می آید که مخزن آب خالی است و یا مدت طولانی از دستگاه استفاده نشده است. به دفترچه راهنمای فارسی که همراه با دستگاه در اختیار شماست مراجعه نمایید.
س شیرجوش – نحوه نگهداری از شیرجوش چیست؟
پ ما به شما توصیه میکنیم که پس از هر 2 بار تهیه، اجازه دهید که دستگاه خنک شود. همچنین به شما توصیه میکنیم که پوشش درونی تفلون آن را با آب گرم و دستمال نرم تمیز نمایید. هرگز از اشیاء تیز، برس و تراشنده های تیز استفاده ننمایید. دستگاه را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید.
س تعداد دفعات رُسوب زدایی دستگاه نسپرسو چقدر است؟
پ برای لذت و داشتن کیفیت بالای قهوه، به شما پیشنهاد میکنیم که دستگاه را منظم رُسوب زدایی نمایید. این اطلاعات ممکن است به شما کمک کند : دفعات استفاده دستگاه بدون شیر دستگاه با شیر 2 فنجان در روز هر 8 ماه هر 4 ماه 4 فنجان در روز هر 5 ماه هر 2/5 ماه 6 فنجان در روز هر 3 ماه هر 1/5 ماه 8-10 فنجان در روز هر 2 ماه هر 1 ماه
س آیا واحدی برای تعمیر دستگاه ها وجود دارد؟
پ تعمیر و بررسی دستگاه ها یکی از اهداف بلند مدت ما میباشد. در حال حاضر کلیه دستگاه هایی که از این سایت خریداری شوند شامل این خدمات میباشند و در آینده ای نزدیک این خدمات در اختیار همه مشتریان قرار خواهد گرفت.

محصولات دیویئل / Deviehl Products
س نحوه خرید محصولات دیویئل چگونه است ؟
پ پس از انجام سفارش و تایید آن توسط شرکت، مبلغ سفارش بصورت کاملا اخذ میشود و محصولات دیویئل ظرف مدت 30 روز تحویل شما خواهد شد.
س آیا محصولات دیویئل واقعا دست ساز هستند ؟
پ بله. تمام محصولات دیویئل کاملا دست ساز و حتی محصولات رنگ شده نیز بصورت دستی و توسط Gail Klevan نقاشی شده اند.
س در هر ست محصولات دیویئل چند فنجان موجود است ؟
پ تنها یک عدد!
س علت گران بودن محصولات دیویئل چیست ؟
پ دست ساز بودن آن، تکنولوژی مخصوص دیویئل برای گرم نگه داشتن طولانی تر قهوه، استفاده از آلیاژ مخصوص دیویئل

سفارش و پیگیری / Orders & Follow up
س چگونه میتوانم سفارش دهم؟
پ خرید تمامی محصولات را میتوانید از طریق وب سایت و انتخاب گزینه سبد خرید انجام دهید.
س راه های ارسال و تحویل کالا چیست؟
پ درصورتیکه سفارش خود را تا قبل از ساعت 5 بعد از ظهر انجام دهید، سفارش شما در روز بعد بررسی و پس از تایید اطلاعات شما، ظرف حداکثر 48 ساعت ارسال خواهد شد. درصورتیکه محل تحویل تهران باشد، سفارش بصورت پیک و درصورتیکه محل تحویل بجز تهران باشد، توسط یکی از پست های پیشتاز ارسال خواهد شد.
س روش های پرداخت سفارش کدامند؟
پ درحال حاضر کلیه سفارشات تهران پس از تحویل در محل، بصورت نقدی یا استفاده از دستگاه کارت خوان تسویه خواهند شد و در بقیه نقاط کشور باید بصورت پیش پرداخت انجام شود. در آینده ای نزدیک و پس از اخذ مجوزهای قانونی، پرداخت آنلاین نیز اضافه خواهد شد.
س من چگونه میتوانم سفارش خود را اصلاح و یا لغو نمایم؟
پ تنها سفارشاتی که هنوز درحال بررسی هستند امکان اصلاح یا حذف دارند. جهت اصلاح یا لغو سفارش خود ابتدا با حساب خود به سایت ورود کنید، وارد قسمت حساب کاربری شوید و گزینه سفارشات را انتخاب نمایید. گزینه مشاهده سفارش را انتخاب و گزینه ویرایش سفارش را انتخاب نمایید.
س هزینه حمل چقدر است؟
پ در زمان ثبت نهایی سفارش، با توجه به مقصد شما مبلغ هزینه بررسی و اعلام میشود. ارسال دستگاه های قهوه ساز به تمام نقاط ایران بصورت رایگان است. سفارشات تهران، در صورتیکه سفارش بالای 10 بسته کپسول (100 عدد کپسول) و یا یک دستگاه و یا اگر ارزش فاکتور شما بیش از سه میلیون ریال باشد، بصورت رایگان تحویل خواهد شد. در غیر اینصورت دویست هزار ریال هزینه حمل اضافه خواهد شد.
س درصورتیکه بسته من آسیب دیده باشد چه کار باید انجام دهم؟
پ نماینده تحویل، از صحت و سلامت بسته بندی مطمئن و از شما نیز تایید اخذ مینماید. بنابراین از دریافت بسته آسیب دیده خودداری نمایید. درصورت خرید دستگاه و اگر دستگاه آسیب دیده باشد (روشن نشود)، ظرف 24 ساعت از زمان تحویل با ایمیل orders@vinidit.ir تماس حاصل فرمایید تا مقدمات تعویض مهیا شود.